Přímé investice

Přímé investice jsou realizovány prostřednictvím Klubu R2G, investiční platformy disponující majetkem v hodnotě více než 1 miliardy eur.

Klub R2G v současné době podporuje R2G Foundation Oldřicha Šlemra a nadace rodin softwarových průkopníků a podnikatelů Pavla Baudiše a Eduarda Kučery.

Klub R2G sdružuje rodiny, nadace a investory s podobnou investiční strategií a hodnotami.

ZAMĚŘENÍ INVESTIC

Preferujeme přímé investice do výrobních a obchodních společností.

Hledáme dlouhodobé a konzervativní přímé investice, které vytvářejí růst a kladný peněžní tok. Investujeme i do mladých společností s významným růstem a inovačním potenciálem.

Investujeme především v regionu střední a jihovýchodní Evropy, zejména v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku a Rumunsku.

Snažíme se získat zejména taková vlastnická práva v podnicích, která nám umožní zhodnocení prostřednictvím regionální a globální expanze a inovací.

Podporujeme trvalé hodnoty ve spolupráci s podobně zaměřenými evropskými investičními kancelářemi, které spravují majetek rodinných nadací.

Neomezujeme se odvětvím. Investujeme však pouze do etických podniků a aktiv.

RODINY KLUBU R2G

Klub R2G v současné době podporuje rodinnou nadaci R2G Foundation a nadace i rodiny softwarových průkopníků a podnikatelů Pavla Baudiše a Eduarda Kučery.

Oldřich Šlemr je jedním z nejúspěšnějších českých průmyslníků od „sametové revoluce“. Spolu se svým obchodním partnerem Tomášem Němcem systematicky transformoval MITAS, českého výrobce pneumatik, na globálního lídra v oblasti speciálních pneumatik a gumárenských výrobků, společnost ČGS Holding.

Oldřich Šlemr společně sTomášem Němcem konsolidovali vlastnickou strukturu a jejich podnikání se rozrostlo díky sérii strategických akvizic (divizi zemědělských plášťů od společnosti Continental, společnost Ruma v Srbsku, Savatech ve Slovinsku, atd.) i expanzí na zelené louce (v USA a Mexiku).

ČGS

ČGS je předním dodavatelem speciálních pneumatik a konstrukčních polymerových řešení. Společnost zaměstnává přibližně 6500 lidí, sídlí v České republice a má 13 výrobních závodů, z nichž se 11 nachází ve střední a východní Evropě, jeden v USA a jeden v Mexiku.

Tato skupina zahrnuje hlavní dceřiné společnosti MITAS, Rubena a Savatech. MITAS představuje asi dvě třetiny tržeb skupiny a má silné značky speciálních pneumatik střední třídy s velmi dobrou pozicí v zemědělských pneumatikách. Nabídka speciálních pneumatik je doplněna podniky Rubena a Savatech s jejich specifickým segmentem konstrukčních polymerních řešení.

Rubena a Savatech vyvíjí a vyrábí širokou škálu konstrukčních polymerních produktů včetně polymerních těsnění, těsnících profilů, speciálních dopravníkových pásů a výrobků z umělých tkanin. ČGS je nyní součástí skupiny Trelleborg.

cgso


Eduard Kučera je spoluzakladatelem, výkonným ředitelem (1991-2009) a bývalým předsedou představenstva společnosti Avast Software. Eduard je na českém trhu široce uznáván jako jeden z nejtalentovanějších podnikatelů a manažerů. Vítěz ceny „EY Podnikatel roku 2009“. Řídil společnost Avast od počáteční fáze po její transformaci na softwarový model „freemium“ a globální růst. Eduard stále vlastní menšinový podíl v Avast Software a nadále se podílí na strategickém řízení společnosti i práci v nadaci Avast.

Pavel Baudiš je český podnikatel a zakladatel Avast Software, přední světové antivirové společnosti. Pavel spolupracuje s Eduardem už od roku 1988, kdy spolu založili Alwil Software, předchůdce Avast Software. Vystudovaný IT inženýr stále vlastní významný menšinový podíl ve společnosti Avast Software a i nadále se aktivně podílí na tvorbě a aktualizaci nových softwarových programů a aplikací proti malwaru. Jako spoluzakladatel nadace Avast se rovněž aktivně podílí na charitativní činnosti. Nadace Avast je jednou z největších a nejaktivnějších charit v České republice.

AVAST

Společnost Avast Software je globální poskytovatel bezpečnostních řešení se sídlem v Praze, který vyvíjí antivirový software a internetové bezpečnostní služby. Založili ji Pavel Baudiš a Eduard Kučera v roce 1988. Společnost Avast má největší podíl na světovém trhu antivirových aplikací a její portfolio zahrnuje širokou škálu produktů souvisejících s bezpečností, jež se zaměřují jak na spotřebitelské, tak i podnikové trhy, s více než 200 miliony uživatelů.

Pavel Baudiš a Eduard Kučera prodali v roce 2010 počáteční podíl ve výši 20 % ve firmě Avast Software společnosti Summit Partners. V roce 2014 získala společnost CVC Capital Partners 40% podíl ve společnosti, což ocenilo Avast Software na více než 1 miliardu USD. Společnost Avast Software nedávno oznámila svůj záměr převzít konkurenta AVG za 1,3 miliardy USD. Akvizice zkombinuje podniky dvou největších hráčů z tohoto odvětví. Baudiš a Kučera ve společnosti Avast Software i nadále vlastní společně více než 40% podíl.

avast