Přímé investice

Přímé investice jsou realizovány prostřednictvím Klubu R2G, investiční platformy disponující majetkem v hodnotě více než 4 miliardy EUR.

Klub R2G podporuje R2G Foundation Oldřicha Šlemra a nadace rodin softwarových průkopníků a podnikatelů Pavla Baudiše a Eduarda Kučery.

ZAMĚŘENÍ INVESTIC

Preferujeme přímé investice do výrobních a obchodních společností.

Hledáme dlouhodobé a konzervativní přímé investice, které vytvářejí růst a kladný peněžní tok. Investujeme i do mladých společností s významným růstem a inovačním potenciálem.

Investujeme především v regionu střední a jihovýchodní Evropy, zejména v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku a Rumunsku.

Snažíme se získat zejména taková vlastnická práva v podnicích, která nám umožní zhodnocení prostřednictvím regionální a globální expanze a inovací.

Podporujeme trvalé hodnoty ve spolupráci s podobně zaměřenými evropskými investičními kancelářemi, které spravují majetek rodinných nadací.

Neomezujeme se odvětvím. Investujeme však pouze do etických podniků a aktiv.

RODINY KLUBU R2G

Klub R2G v současné době podporuje rodinnou nadaci R2G Foundation a nadace i rodiny softwarových průkopníků a podnikatelů Pavla Baudiše a Eduarda Kučery.

Oldřich Šlemr je jedním z nejúspěšnějších českých průmyslníků od „sametové revoluce“. Spolu se svým obchodním partnerem Tomášem Němcem systematicky transformoval MITAS, českého výrobce pneumatik, na globálního lídra v oblasti speciálních pneumatik a gumárenských výrobků, společnost ČGS Holding, který v současné době patří do skupiny Trelleborg.

Oldřich Šlemr společně sTomášem Němcem konsolidovali vlastnickou strukturu a jejich podnikání se rozrostlo díky sérii strategických akvizic (divizi zemědělských plášťů od společnosti Continental, společnost Ruma v Srbsku, Savatech ve Slovinsku, atd.) i expanzí na zelené louce (v USA a Mexiku).


Eduard Kučera je spoluzakladatelem, výkonným ředitelem (1991-2009) a bývalým předsedou představenstva společnosti Avast Software. Eduard je na českém trhu široce uznáván jako jeden z nejtalentovanějších podnikatelů a manažerů. Vítěz ceny „EY Podnikatel roku 2009“. Řídil společnost Avast od počáteční fáze po její transformaci na softwarový model „freemium“ a globální růst. Eduard stále vlastní menšinový podíl v Avast Software a nadále se podílí na strategickém řízení společnosti i práci v nadaci Avast.

Pavel Baudiš je český podnikatel a zakladatel Avast Software, přední světové antivirové společnosti. Pavel spolupracuje s Eduardem už od roku 1988, kdy spolu založili Alwil Software, předchůdce Avast Software. Vystudovaný IT inženýr stále vlastní významný menšinový podíl ve společnosti Avast Software a i nadále se aktivně podílí na tvorbě a aktualizaci nových softwarových programů a aplikací proti malwaru. Jako spoluzakladatel nadace Avast se rovněž aktivně podílí na charitativní činnosti. Nadace Avast je jednou z největších a nejaktivnějších charit v České republice.

AVAST

Společnost Avast Software je globální poskytovatel bezpečnostních řešení se sídlem v Praze, který vyvíjí antivirový software a internetové bezpečnostní služby. Založili ji Pavel Baudiš a Eduard Kučera v roce 1988. Společnost Avast má největší podíl na světovém trhu antivirových aplikací a její portfolio zahrnuje širokou škálu produktů souvisejících s bezpečností, jež se zaměřují jak na spotřebitelské, tak i podnikové trhy, s více než 200 miliony uživatelů.

Pavel Baudiš a Eduard Kučera prodali v roce 2010 počáteční podíl ve výši 20 % ve firmě Avast Software společnosti Summit Partners. V roce 2014 získala společnost CVC Capital Partners 40% podíl ve společnosti, což ocenilo Avast Software na více než 1 miliardu USD.
Společnost Avast Software převzala konkurenta AVG v roce 2016 za 1.3 miliardy USD. Akvizice zkombinovala podniky dvou největších hráčů z tohoto odvětví. V roce 2018 se společnost Avast stala největší IT společností, která je primárně obchodována na londýnské burze. Hodnota společnosti Avast byla při uvedení na burzu 2.4 miliardy GBP. V současnosti se pohybuje okolo 5 miliard GBP. Pánové Baudiš a Kučera ve společnosti Avast Software i nadále vlastní společně významný podíl.

avast